VISKAĻI logo

Par Viskaļiem

Biedrība FREE RIGA sabiedrībai atvēra Viskaļu durvis 2019. gada nogalē, jaunai dzīvei piedāvājot vairāk nekā 200 telpas, koncertzāli un zaļo āra teritoriju. Iepriekš šeit atradās Rīgas Tehniskās Universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte.
Viskali RTU
Viskali socialo inovaciju inkubators
Noslēdzot 25 gadu nomas līgumu ar RTU, mūsu mērķis Viskaļos ir radīt sociālo inovāciju inkubatoru, centrā liekot dzīves kvalitātes uzlabošanu ikvienam. Savu darbību īstenojam, balstoties uz mūsu vērtībām un sociālās un aprites ekonomikas principiem.
Viskaļos uzturās aptuveni 180+ rezidenti (patstāvīgie telpu lietotāji). Pie mums ir mākslinieku un amatnieku darbnīcas, nevalstiskā sektora pārstāvji, uzņēmēji, zinātnieki un daudzi citi radoši un interesanti cilvēki un dzīvnieki.
viskali radosie rezidenti

Vērtības

Kopiena

Dzīvot, strādāt, radīt savstarpēji papildinot citam citu, ar cieņu pret katru indivīdu un viņa personīgo pienesumu.

Kopdarbs

Atvērtā un iekļaujošā vidē mācīties un darīt kopā, veicinot kopienas garu, atbildību un izaugsmi.

Vietrade

Ar atbildību pret vidi, vietu, cilvēkiem un ekosistēmu attīstīt VISKAĻUS kopā, veidojot vietu alternatīvam dzīvesveidam, dzīvākai pilsētai un laimīgākiem cilvēkiem.

Attīstības vīzija

Šobrīd Viskaļi noslēdz savu pirmo – pagaidu lietošanas – posmu un pāriet otrajā ilgtermiņa attīstības fāzē.

Kā nokļūt un ko šeit darīt?

Nāc ciemos uz Viskaļiem! Mūsu pagalmā ir soliņi un vieta ugunskuram, ko esi aicināts izmantot, kā arī vairākas publiskās telpas kā Brīvbode un novusa klubs. Vairāk par iespējām skaties sadaļā REZIDENTI.

Viskaļu radošā kopiena atrodas Ķīšezera krastā Čiekurkalnā, Viskaļu ielā 36a. Šeit var ļoti ērti nokļūt ar 9. autobusu (pietura Krustbaznīcas iela) vai mazāk ērti ar 1. tramvaju un jebkuru citu sabiedrisko transportu, kas brauc pa Brīvības ielu uz Teiku/Juglu. Nē, mēs neesam nemaz tik tālu – no centra tās ir 15 minūtes ar mašīnu vai 90 minūtes ar laivu.

Blakus teritorijai ir Bolt skūteru un automašīnu novietnes zona.

Ieeja ēkā ir no iekšpagalma, seko zīmēm!

Atbalsti mūs

Lai kļūtu par daļu no Viskaļu kopienas, Tev nav obligāti jānoslēdz ar mums telpu līgumu. Nāc ciemos, darbojies, rosies, seko līdzi jaunumiem, atbalsti mūsu rezidentus un atpūties mūsu guļamtīklos!

Tu vari atbalstīt VISKAĻU vīziju un darbību:
- daloties ar info par mums vai mūsu pasākumiem savos soctīklos
- apmeklējot mūsu rīkotos pasākumus
- ziedojot biedrības FREE RIGA attīstībai:

Biedrība "FREE RIGA"
Reģ. Nr.: 40008226993
PVN. Nr.: LV40008226993
Jur. adrese: Alberta iela 13, Rīga, Latvija, LV-1010
Bankas konts: LV06HABA0551039934227
VISKAĻI logo
white jami logo