WISHKAĻI atgriežas ar pēdējo iespēju nakts tirgū!

21. decembrī, no 16.00 – 23.00, Čiekurkalnā, Viskaļu ielā 36A, neparastu lietu, priekšnesumu un garšu meistari glābs tos, kas steigā traucas pēc pēdējām Ziemassvētku dāvanām, aicinot uz neredzētu lietu nakts tirgu WISHKAĻI. Tirdziņu jau otro gadu rīko Latvijā lielākās radošās kopienas ēkas “Viskaļi – dzīves kvalitātes dizaina institūts” aktīvisti,  Ziemassvētku laikā apmeklētājiem verot durvis uz bijušajām aeronautikas un mašīnbūves fakultātes telpām, kurās šodien darbojas jau 200 radošas un sociālas iniciatīvas. 

Arī šogad ar amatniecības avangardu priecēs ilggadēji amatnieki un meistari, mākslinieki, kā arī daudzveidīgi radošie gari – hobijisti, tirgotāji – viendienīši. Ar īpaši atlasītu dāvanu klāstu piedalīsies mantu maiņas punkts Brīvbode. Būs iespējams iegādāties unikālus mākslas darbus vienā eksemplārā, dizaina priekšmetus, aksesuārus, apģērbus, kā arī gardumus kāram zobam un dvēselei. 

Pozitīvu psiholoģisku pārdzīvojumu sniegs vakara programma, ko piedāvās radošā psiholoģe Džīna Gunta Grīnberga. 

Tirdziņa laikā būs iespēja arī doties ekskursijā Viskaļu sirdī un ielūkoties radošajās darbnīcās, kopā ar rotu mākslinieci Ellu Pellu Ellectrowizart, kā arī iepazīties ar krabjiem, bruņurupučiem un mazām (īstām) haizivīm, viesojoties ūdens mājdzīvnieku patvērumā AkvaRīga. 

Tirdziņu muzikāli atklās “Baložu pilni pagalmi” solists Māris Šverns (elektriskā, akustiskā ģitāra), savukārt, vakara gaitā ar nedzirdētiem skaņdarbiem priecēs klasisko un akustisko ģitāru trio “Olaines ansamblis”, ceļojošais muzikants Intars un Viņa draugs (elektriskā, akustiskā ģitāra). Pašmāju pults meistars  MEDNIEX (DJ sets) uzstāsies ar muzikālu rosolu, DJ BmwAudi un DJ Verynice performēs setu “no tumsas gaismā”.  Savukārt, dziedošajiem tirgus apmeklētājiem būs iespēja izdziedāties karaokē. 

Ar satraukuma pilnām sirdīm, savam pirmajam priekšnesumam gatavojas arī jaundibinātais Viskaļu koris “Vissskaļi”.

Nebijušu garšu daudzveidību nodrošinās vietējie kulināri – meksikāņu šefpavārs Havjērs Garsia un Reinis, kurš piedāvās apmeklētājiem augu valsts ēdienus. 

Savukārt, prieku rokām un sirdīm radošajās darbnīcās veicinās “Hyper radošais centrs”, piedāvājot tekstilmākslas un dekorāciju izgatavošanas darbnīcas. Neiztrūkstoši, pasākuma laikā norisināsies arī dažādas radošās darbnīcas un Ziemassvētku rotaļas bērniem. 

Tirdziņu, sadarbībā ar Viskaļu ēkas kopienu, rīko biedrība FREE RIGA – sabiedriska labuma organizācija, kas atver rīdziniekiem ēkas, kas netiek izmantotas, lai īstenotu tajās sociālas un radošas koncepcijas, kas balstītas uz kopienas līdzdalību. Biedrība šīs telpas piedāvā tiem, kas realizē sabiedrisku un sociāli nozīmīgu darbību. Šobrīd lielākais biedrības ēku projekts, “Viskaļi. Dzīves kvalitātes dizaina institūts” ir vieta Ķīšezera krastā, kur cilvēki apzināti tiecas pēc principiāli jauna (vai aizmirsta) dzīvesveida, ieviešot aprites ekonomikas kultūru, kultivējot kopienas, iekļaušanas un piederības sajūtas, un radot drošu vidi sev un apkaimei.

Tirgotāju pēdejā iespēja pieteikties  – līdz 17. decembrim: 

https://ej.uz/amatniecibasavangards

Atskats uz iepriekšējā gada WISHKAĻU tirdziņu šeit:

https://ej.uz/bildestvnet

Papildus saziņai: 

Zane Ruģēna

Biedrības FREE RIGA Ilgtspējas un attīstības vadītāja

29326931

Zane@freeriga.lv